SES Antalya Şubesi: Sağlık Alanı yazboz tahtasına dönüştürülmüştür SES Antalya Şubesi: Sağlık Alanı yazboz tahtasına dönüştürülmüştür

Başkan Böcek, muhtar buluşmalarına Gazipaşa ilçesinde görev yapan muhtarlarla devam etti. Böcek, belediye bürokratları ile birlikte buluştuğu Gazipaşalı 53 muhtarla önce kahvaltı etti, daha sonra Gazipaşa Kültür Merkezi’nde toplantı yaptı. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Yavuz Demir ve İYİ Parti İlçe Başkanı Nazmiye Gül Özgörü’nün de katıldığı toplantıda, muhtarların sorun, öneri ve isteklerini dinleyen Böcek, yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında muhtarlara bilgi verdi. 

GAZİPAŞA’YA 178 MİLYON TL’LİK ALTYAPI

Muhtarları her zaman yol arkadaşları olarak gördüğünü söyleyen Başkan Muhittin Böcek, şöyle konuştu:

“Gazipaşa ilçemizde söz verilen projelerimizin çoğu yapıldı. Şu ana kadar Gazipaşa ilçemize 231 kilometre içme suyu, 15 kilometreye yakın kanalizasyon yaptık. Seçimden sonra söz vermiş olduğumuz 913 mahallemizde içme suyu depolarımızın ıslah edilmesi yani sularımızın daha sağlıklı hale gelebilmesi için çalışma başlattık. Gazipaşa ilçemizde de 105 depomuzdan 37 tanesini ıslah ettik. Gazipaşa ilçe merkezimizde 16 metrekare koruge boru döşedik. Şu ana kadar Gazipaşa ilçemizde yatırım değeri 178 milyon lira olan çalışmayı hayata geçirdik.”

185 MİLYON TL’LİK YATIRIM DAHA YAPILACAK

Başkan Böcek, yerel seçimlere kadar olan 15 aylık sürede Gazipaşa ilçesine 185 milyonluk liralık daha yatırım yapılacağını dile getirdi. Üzerinde önemle durdukları bir diğer konunun da deniz temizliği olduğunu vurgulayan Böcek, “Arıtma tesisimizin derin deniz deşarj hattı çalışması için 2022’de proje çalışması yaptık. Şu an İller Bankası ile kredi çalışması yapıyoruz. 65 milyon lira bedelle önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağız. Denizlerimiz önemli. Bu da Gazipaşa’mız için önemli bir projedir” dedi.

‘BÜTÜN GRUP YOLLARINI YAPIN’ TALİMATI

Böcek konuşmasının ardından muhtarların taleplerini dinledi. Muhtarların yol ve asfalt taleplerinin ağırlıkta olması üzerine Böcek, “Gazipaşa’nın bütün grup yollarını yapacaksınız. İhalenizi ona göre yapın. Geç kalmayın” talimatı verdi. Böcek, 13 mahalleyi ilgilendiren Kaş Yaylası Grup Yolu’nun 12 kilometrelik bölümünün asfaltla kaplanması, içme suyu sorunu yaşanan 12 mahalle için sondaj çalışması, mezarlıklara yeni yatırımlar, beş mahalle için köy konağı, Karalar-Yeniköy-Kızılgüney grup yolu hattındaki dar köprülerin ihtiyaç durumuna göre yenilenmesi gibi birçok konuyu gündeme getirdi.

Başkan Böcek, muhtar buluşmasının ardından Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı ziyaret etti. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz uzun süredir planladıkları bir toplantıyı gerçekleştirdiklerin belirterek, “Antalya bir uçtan bir uca 600 kilometre olan 19 ilçesi, 913 mahallesi olan bir il. Büyükşehir Belediye Başkanımızın işinin ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz. Ben burada 50 bin kişilik bir belediyede zamanı yetiştiremiyorum, bazen Muhittin Başkan’a hayran kalıyorum. Bu kadar geniş bir coğrafyada hizmet etmek kolay bir iş değildir. Allah güç kuvvet versin diyorum” diye konuştu.

Böcek, daha sonra CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlıklarını da ziyaret etti.