Antalya Büyükşehir, Finike’ye yeni bir meydan kazandırıyor. Başkan Böcek ile Finike Belediye Başkanvekili Volkan Aydıner de Finike Cumhuriyet Meydanı ve Rekreasyon Alanı Projesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. 

23 NİSAN’DA AÇILACAK 

Böcek, “Kentler meydanlarıyla anılır” diyerek başladıkları Finike Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde altyapı çalışmalarının tamamlandığını, üstyapı çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi. Meydanı gününden önce tamamlayarak, 23 Nisan 2023 tarihinde hizmete açmayı planladıklarını da belirten Böcek, Finike Cumhuriyet Meydanı’nın yurttaşların buluşma noktası olacağını kaydetti. 

Proje kapsamında Finike Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı ve sahil bandı ile bütüncül olarak bir kentsel tasarım projesi hazırlandı. 14 bin metrekare sert zemin, 8 bin metrekare yeşil alandan oluşan projede, meydan seyir terasları, oturma alanları, gölgelikler, satış birimleri ve çocuk oyun alanları olacak. 

SES Antalya Şubesi: Sağlık Alanı yazboz tahtasına dönüştürülmüştür SES Antalya Şubesi: Sağlık Alanı yazboz tahtasına dönüştürülmüştür