Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyem Yanımda Beslenmem Sıramda’ projesi ile sosyal yardım alan öğrencilere destek vermeye devam ediyor. Ocak ayından itibaren sosyal yardım alan öğrencilerin hesaplarına 550 TL beslenme desteği yatırılıyor.

Muğla'da bir kadın evinin balkonunda ateşli silahla öldürüldü Muğla'da bir kadın evinin balkonunda ateşli silahla öldürüldü

Sosyal belediyecilik ve eğitimde fırsat eşitliği ilkeleri doğrultusunda öğrencilere yönelik verdiği desteklere devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Belediyem Yanımda Beslenmem Sıramda’ projesi ile sosyal yardım alan öğrencilere her ay 550 TL beslenme desteği sağlıyor. Artan gıda fiyatlarından en çok etkilenen dar gelirli, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının beslenme sorunu yaşamaması için başlatılan proje ile ilköğretim ve ortaöğretimde okuyan çocuklara ilk etapta beslenme çantaları dağıtıldı. Beslenme çantasının ardından ihtiyaç sahibi ailelere her ay 550 TL destek sağlanarak çocukların yeterli ve sağlıklı beslenmelerine katkı verilmeye başlandı.