Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Marangoz Atölyesi'nde büro mobilyaları, piknik masaları, banklar, kamelyalar, oturma grupları ve Atatürk köşeleri gibi ahşap ürünler dışarıdan hizmet almadan ve piyasanın altında maliyetle imal ediliyor. Marangoz Atölyesi'nde piyasa fiyatı 7 Milyon 995 bin TL maliyeti olan ürünler 2 Milyon 489 Bin TL maliyetle imal edilerek 5 Milyon 506 Bin TL’lik tasarruf sağlandı.

Ankaralı pazarcı fiyatları tane hesabıyla anlattı: Bir domates, bir salatalık, üç biber, bir patlıcan 12.5 lira Ankaralı pazarcı fiyatları tane hesabıyla anlattı: Bir domates, bir salatalık, üç biber, bir patlıcan 12.5 lira

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kuruluşunun birinci yılında modern araç gereçlerle donatarak oluşturduğu Marangoz Atölyesi’nde düşük maliyetlerle imal edilen ürünler, Muğlalıların hizmetine sunuluyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılarak kaliteli üretimlerin yapıldığı Marangoz Atölyesi'nde, büro mobilyaları, piknik masaları, banklar, kamelyalar, oturma grupları ve Atatürk köşeleri gibi ahşap ürünler imal ediliyor. Usta ellerde tasarlanarak üretilen malzemeler, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen süreç belediye personeli tarafından yürütülüyor.

YÜZDE 69 ORANINDA TASARRUF SAĞLANDI

Uzman personelin görev aldığı Marangoz Atölyesi'nde Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı binalarda eskiyen dolap, mobilya, mutfak dolapları ve soyunma kabinleri gibi ahşap yerler yenileniyor. Ayrıca belediyeye ait yeni binaların iç ahşap düzenlemelerini de dışarıdan temin etmeden kendileri yapıyor. Atölyede üretilen birbirinden güzel ürünler sayesinde Büyükşehir’in maliyetleri azaltılırken, kaliteli ürünler Muğlalılara sunuluyor. Bu sayede Büyükşehir Belediyesi dışarıdan hizmet almadan ve ekstra bütçe ayırmadan kendi mobilyasını kendisi üretiyor. 2014 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi’nin marangoz atölyesinde piyasa fiyatı 7 Milyon 995 bin TL maliyeti olan ürünler 2 Milyon 489 Bin TL maliyetle imal edilerek 5 Milyon 506 Bin TL’lik tasarruf elde edildi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin Marangoz Atölyesi'nde piyasa fiyatının altında iş yapılarak yüzde 69 oranında tasarruf sağlandı.