Müge Anlı, Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un ölümünün ardından aile tarafından hedef gösterilmesine yönelik, "Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim" açıklamasında bulundu.

Ankara'da Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan ve gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun'un annesi 48 yaşındaki Gülay Uygun'un dün dağlık bir alanda cansız bedeni bulunmuştu. Yapılan ilk incelemede Gülay Uygun'un, intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği aktarıldı.

"GÜLAY UYGUN 2 GÜN SONRA İFADE VERECEKTİ"

Gülay Uygun'un şüpheli ölümünde kendisinin hedef gösterilmesiyle ilgili konuşan Anlı, suçlamaları kabul etmediğini belirtti. Yapılan ilk incelemede intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği belirlenen Gülay Uygun'un kendisi hakkındaki iddialara yönelik 2 gün sonra ifadesinin alınmasının planlandığını söyleyen Anlı, şöyle konuştu: "Allah rahmet eylesin. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili. Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, 'Rahmetli hanım bize WhatsApp grubu kurdu. 'Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin' diye yazdı' dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Hep böyle bir tehdit var."

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Twitter kullanıcıları, Gülay Uygun'un şüpheli ölümüne dikkat çeken binlerce paylaşımda bulundu. Ayrıca Ümitcan Uygun, babası ve avukatları tarafından hedef gösterilen Müge Anlı'ya da destek paylaşımları yapıldı. Twitter'da #mugeanliyalnizdegildir ve #mugeanlınınyanındayız etiketleri Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasına girdi. https://twitter.com/dokuz8haber/status/1306895743484129283