Müge Anlı'dan "Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyalarını kapattı" iddialarına yanıt

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un şüpheli ölümleriyle ilgili dosyaları kapattığı iddia edilen Müge Anlı, bugünkü programında, "Siz benim arkamdayken benim bu konunun peşini bırakmam namussuzluk olur"...

GÜNDEM 23.09.2020 - 12:36 23.09.2020 - 12:36

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un şüpheli ölümleriyle ilgili dosyaları kapattığı iddia edilen Müge Anlı, bugünkü programında, "Siz benim arkamdayken benim bu konunun peşini bırakmam namussuzluk olur" açıklamasında bulundu.

Müge Anlı'nın evinde şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyalarını işlemeyi bir süreliğine bıraktığı iddiası, büyük tepki çekmiş ve sosyal medyada gündem olmuştu. Aleyna Çakır cinayetinde baş şüpheli Ümitcan Uygun'un annesinin şüpheli şekilde ölmesinin ardından Anlı'nın "İnsanların acısını yaşamasına müsaade edelim" diyerek konuları bir süre işlememeye karar verdiği ileri sürülmüştü. Anlı ise tepkilerin ardından bugün yayınlanan programında iddialara cevap verdi.

"BEN DAHA NE YAPAYIM?"

Dün yayınlanan programında Aleyna Çakır'ın ailesini konuk almayan Müge Anlı, bugünkü yayınında aileyi stüdyoda ağırladı."Siz benim arkamda duruyorken benim bu konunun peşini bırakmam namussuzluk olur" diyen Müge Anlı, şu ifadeleri kullandı:"Dosyaya girilmesi için birinin gelip 'Sizi arayan kim' demesi lazım. Benim böyle bir yetkim yok ki. Ben buraya gelenleri geçireyim daktiloya da tanık diye vereyim. Dün gördüm çok üzüldüm 'Müge Anlı korktu mu, çekindi mi?' diyorlar. Arkadaşlar bakın her zaman söylüyorum; yapabileceğim ne kaldı? Benim yapabileceğim daha ne kaldı söyleyin yapayım. Bu kadar daha şahit bulamam ki. Herkes konuştu zaten. Kamuoyunda bununla ilgili poliste ve savcıda bir kanaat oluştu bence. Gecenin 12'sinden sonrası yok, biz yayınladık. Ben adalete güveniyorum. Güvenmek zorundayım başka güvenebileceğim bir mecra yok. Ama kendimi de anlatmak istiyorum. Daha ne yapılsın? Savcı ne karar verir onun kararını ne ben değerlendirebilirim ne siz değerlendirebilirsiniz."

SOSYAL MEDYADA "SUSMA" ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

"Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyalarını kapattı" iddialarının yer aldığı sosyal medyada, #susma ve #AleynaÇakır etiketleri ile binlerce paylaşım yapılmıştı. Söz konusu etiketler Twitter Türkiye gündeminde kısa sürece en çok konuşulan konular arasına girmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST