Müftülük görevlisinden 19 Mayıs’ı kutlayanlara hakaret

Gaziantep'te din görevlisi olan Sıtkı Dağ isimli şahıs, sosyal medya hesabından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayanlara "Deyyuslar" diyerek hakaret etti.Gaziantep'in...

GÜNDEM 19.05.2020 - 22:18 19.05.2020 - 22:18 Dokuz8 Haber

Gaziantep'te din görevlisi olan Sıtkı Dağ isimli şahıs, sosyal medya hesabından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayanlara "Deyyuslar" diyerek hakaret etti.

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bir sosyal medya kullanıcısı takipçilerine, "Arkadaşlar Nizip’te ne oluyor bilen var mı? Ambulans, polis, itfaiye, kornalar hayırdır inşallah. İnşallah önemli bir şey yok" diye yazdı.Nizip İlçe Müftülüğü'nde din görevlisi olduğu öğrenilen Sıtkı Dağ ise bu paylaşımın altına, "Allah ıslah etsin İnşallah Amin bu mübarek gecede şu 19’a bak. Bugün asıl bayram ettikleri Osmanlı’nın çöküşünü kutluyorlar deyyuslar. Uyan ey Müslüman uyan" yorumunda bulundu.

TEPKİLERİN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal medyada birçok kullanıcının tepkisiyle karşılana Sıtkı Dağ, yanlış anlaşıldığını söyleyerek, "Ben Atatürk düşmanı değilim, yanlış anlaşılmışım, ne mutlu Türküm diyene, herkesten özür dilerim" ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yayınladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@