Mudanya Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Zuhal Olcay, Anıl Piyancı ve Contra konseriyle sona erdi. Mütareke Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Mudanya Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Zuhal Olcay, Anıl Piyancı ve Contra konseriyle sona erdi. Mütareke Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Germencik’te Necmiye Ergör Kütüphanesi açıldı Germencik’te Necmiye Ergör Kütüphanesi açıldı

Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümü, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Mudanya’da her zamanki coşkuyla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında önce ünlü sanatçı Zuhal Olcay, ardından Anıl Piyancı ve Contra sahne aldı.

Kutlamalar, İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na kadar süren Cumhuriyet Yürüyüşü ile başladı. Kutlamalara, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın, CHP il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, meclis üyelerinin yanı sıra Mudanyalılar katıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mütareke Meydanı’nı dolduran vatandaşların bayramını kutlarken Cumhuriyet değerlerinin Mudanya’da sonsuza dek yaşatılacağı sözünü verdi. Alanın tamamını dolduran kalabalık, ünlü sanatçıların şarkılarına ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

“CUMHURİYET’İMİZİN 99. YILINDA DA YİNE ÇOK GÜZELİZ”

Sanatçılara çiçek vererek teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet’imizin 99. yılında da yine çok güzeliz. Aşkla bağlı olduğumuz Cumhuriyet’imize sevgimizi şarkı ve marşlarla hep birlikte haykırdık. Bugün, 99. yaşına giren Cumhuriyet’imizi kutlarken 57 yıllık ömrüne büyük bir memleket aşkını, milyonların gönlünde yaktığı hürriyet ateşini ve bir ulusun kahramanlıklarla dolu destanını sığdıran büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatanını canı pahasına savunan kahramanlarımızı bir kez daha andık. Yıllar geçtikçe daha da büyüyen bir aşkla bağlıyız Cumhuriyet’imize” dedi.

Fitdans ekibi de sergiledikleri dans gösterileriyle Mütareke Meydanı’nı dolduran Bursalılara keyifli bir gece yaşattı.