"Mısır Çarşısı'nda 2100 kişi işsiz kaldı, esnafa kira yardımı yapılmalı"

CHP'li Orhan Sümer, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alışverişe kapatılan Adana’daki Mısır Çarşısı esnafına kira yardımı yapılmasını istedi. Sümer, "2100 kişi işsiz kaldı" dedi.CHP...

YEREL 13.04.2020 - 14:06 13.04.2020 - 14:06

CHP'li Orhan Sümer, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alışverişe kapatılan Adana’daki Mısır Çarşısı esnafına kira yardımı yapılmasını istedi. Sümer, "2100 kişi işsiz kaldı" dedi.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ceza infaz kurumu çalışanları ve yardımcı zabıtaların sorunları ile alışverişe kapatılan Mısır Çarşısı esnafının sorunlarını gündeme getirdi.

"BU DÖNEMDE BAZI MESLEK GRUPLARININ OMUZLARINDAKİ YÜK ARTTI"

İçinden geçtiğimiz dönemde bazı meslek gruplarının omuzlarındaki yükün arttığını belirten Sümer, “Bu gruplardan biri Ceza İnfaz Kurumu çalışanları diğeri de yardımcı zabıta adı altında zabıta memurlarıdır” dedi.Sümer, iki meslek grubunun da benzer görevleri yerine getirenlere göre daha düşük maaş aldıklarına ve özlük hakları bakımından da geride olduklarına dikkat çekerek bu iki meslek grubuyla da özellikle bu dönemde ilgilenilmesini ve sorunlarının çözülmesini beklediğini dile getirdi.

"2100 KİŞİ İŞSİZ KALDI"

Sümer, Mısır Çarşısı’na değinerek şöyle dedi:“Adana ekonomisinin can damarlarından biri olan Mısır Çarşısı'nın kapatılmasıyla birlikte orada 2100 kişi işsiz kaldı. Sosyal devlet, ‘Ben yasakladım, siz başınızın çaresine bakın’ diyemez. Çalmadık kapı bırakmayan çarşı esnafı ve çalışanları şu ana kadar bir gerekçe bulamamışlardır. Çalışanlarının mağduriyeti giderilmeli, esnafa da kira yardımı yapılmalı.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@