İstanbul Sultangazi'de göçmenlerin evine yapılan baskında kaçmaya çalışan 3 kişi ve 5 göçmen gözaltına alındı. Sultançiftliği'nde ise minibüsteki göçmenleri gören bir grup sokağa indi, polis çağırdı.

İstanbul'da Sultançiftliği Mahallesi'nde gece saatlerinde "düzensiz göçmenlerin minibüsten indiği" gerekçesiyle mahalle halkı sokağa döküldü. Minibüs sürücüsüne tepki gösteren halkın ihbarıyla olay yerine gelen polis, minibüs sürücüsünü ve göçmenleri gözaltına aldı. DHA'nın haberine göre, minibüsteki göçmenlerin Yunanistan sınırına gitmeye çalıştığı ve bu amaçla minibüs sürücüsü ile anlaştığı ortaya çıktı. Yolda çıkan anlaşmazlık üzerine göçmenleri geri getirdiği öğrenilen sürücü ve çok sayıda göçmen gözaltına alındı.

GÖÇMENLERİN EVİNE BASKIN

Sultangazi'de ise göçmenlere yönelik operasyonlarda, polisten kaçmak isteyen 3 kişi ve 5 göçmen gözaltına alındı. İsmetpaşa Mahallesi’nde "bir binanın zemin katında çok sayıda kaçak göçmen olduğu" ihbarını alan polis, zabıta ekipleri ile birlikte olay yerine geldi. İçeridekiler kapıyı açmayınca çilingir çağrıldı, bu esnada içerideki 3 kişi pencereden kaçmaya çalıştı. Kaçmaya çalışan üç kişi ile düzensiz göçmen gözaltına alındı.

Gözden kaçırmayın

"AKP'li Esenler Belediyesi Meryem Ana Türbesi'ni yıktı" "AKP'li Esenler Belediyesi Meryem Ana Türbesi'ni yıktı"