Yenişehir Belediyesi’nde yılın son sergisi olan ‘Mini Paint 2’ ulusal karma resim sergisi, düzenlenen törenle açıldı. 

Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi, yılın son sergisi olan ‘Mini Paint 2’ sergisine ev sahipliği yapıyor. 7 Ocak 2023 tarihine kadar ‘Yeni Yılda Yine Galerideyiz’ sloganıyla açık olacak sergide, Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden 74 katılımcının 296 eseri sergileniyor. 

Şimoni Diril davası: Apro Diril yeniden tutuklandı Şimoni Diril davası: Apro Diril yeniden tutuklandı

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sergiyi hazırlarken her evi bir sanat eseriyle buluşturmak için çaba içerisinde olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sanat üreten 74 sanatçımızın 296 eserleriyle oluşturulan sergimizin açılışına hoş geldiniz. Serginin amacı genç sanatçıları teşvik etmek ve onların eserleriyle sanatseverleri buluşturmak. Burada insanların birbirine yılbaşı hediyesi olarak sanat hediye etmesi de ayrı bir farklılık. Bir sevdiğinize hediye alacaksanız onun bir sanat eseri olması çok da makbul geçer. Kentimizde sanatı geliştirme, insanları sanatla buluşturma noktasında emek veren başta Ahmet Yeşil hocamıza, meclis üyelerimize, Aynur, Veli ve Nida Hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” 

Ressam Ahmet Yeşil de “Sanatı yaşamak, sanatı yaşatmak, sanatla beraber olmak yaşam biçimimizin en güzel hediyesi olacak” dedi.

Yeşil, eserler için herkesin alabileceği bir rakam belirlendiğini söyleyerek, “Öyle eserler ve gençler var ki hepsi birbirinden değerli ve inanın 1500 TL’ye bugün alacağınız eserlere belki üç dört yıl sonra ekonomik gücünüz yetmeyecek. Şimdiden eşinize, dostunuza verebileceğiniz orijinal eserlerle en güzel jesti yapacaksınız” diye konuştu.