HABER: ARMAĞAN KABAKLI

Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Adana Şubesi, Mimar Sinan’ı 434. ölüm yıldönümünde anma etkinlikleri çerçevesinde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Oda Başkanı Mimar Sedat Gül, yönetim kurulu üyeleri ve üyelerin de katılımıyla Mürseloğlu Köyü’nde bulunan bir ilkokulu ziyaret eden mimarlar, okul binasının iç ve dış tadilat ve boyasını yaparak fiziki koşullarını iyileştirdi. Etkinliğe Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bölümü öğrencileri de katıldı. 

Mimarlar odası çocukları sevindirdi 2

ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ 

Okulun oyun bahçesi ile sınıf ve ana binasının tamirat ve boyama işlerini yapan mimarlar ve mimarlık öğrencileri, okulda eğitim gören öğrenciler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutladı. Beraberinde getirdikleri çeşitli hediyelerle öğrencileri sevindiren, öğrencilerle oyunlar oynayan mimarlar ve mimar adayları dünyanın çocuklara armağan edilmiş tek bayramının sevincini köy çocuklarıyla birlikte yaşadı. Mürseloğlu İlkokul Müdürü Murat Çoğun ve Mürseloğlu Muhtarı Mehmet Kiçik, Mimarlar Odası Adana Şubesi’ne teşekkür ederek çocukların bayramında Mürseloğlu Köyü’nün çocuklarının anlamlı bir gün yaşadığını kaydetti. 

Mimarlar odası çocukları sevindirdi 3

“ÇOCUKLARIMIZA FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMALIYIZ” 

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Mimar Sedat Gül, etkinliğin sosyal sorumluluk taşıdığı kadar vicdani de bir yönü olduğunu kaydederek, köy okullarında fiziki ve teknik koşulların zorluğu altında eğitim almaya çalışan çocukların gözlerindeki parıltıyı görmenin bir insanın tadabileceği en büyük sevinçlerden birisi olduğunu kaydetti. Oda olarak başta çocuklar olmak üzere tüm dezavantajlı gruplarla dayanışma göstermeye çalışacaklarını kaydeden Gül, “En başta çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak zorundayız. Bu çerçevede hem Mimar Sinan’ı anlatmak hem de 23 Nisan’da onların fiziki koşullarını iyileştirmek istedik. Yönetimimize, üyelerimize ve etkinliğe katılan öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mimarlar odası çocukları sevindirdi 4

Mimarlar odası çocukları sevindirdi 5