Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bugün itibarıyla 850 bin dersliğimizin sadece 434'ünde vaka nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdik. Tüm okullarımızda nasıl birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek inşallah bu dönem de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz" açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Ordu'da Valiliği ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan ve fazetecilere açıklama yapan Bakan Özer, yüz yüze eğitime devam edeceklerini belirtti.

434 derslikte yüz yüze eğitime ara verildiğini kaydeden Mahmut Özer, şöyle konuştu:

Gözden kaçırmayın

Erciyes Üniversitesi’nde deneme arazisinde ticaret yapılıyor iddiası Erciyes Üniversitesi’nde deneme arazisinde ticaret yapılıyor iddiası

"7 Şubat'ta başlamış olduğumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılında aynı kararlılıkla yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ve kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, okullarımızda tüm önlemleri alarak inşallah bu dönemi yüz yüze eğitimle bitireceğiz. Bugün itibarıyla 850 bin dersliğimizin sadece 434'ünde vaka nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdik. Yani şu anda bizim eğitim sistemimizde bulunan dersliklerin toplam sayısının binde birinin çok altında, 'Omicron' varyantı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmiş oldu. İnşallah Sağlık Bakanlığı'nın önermiş olduğu önerilere harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda nasıl birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek inşallah bu dönem de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz. Ben bu süreçte öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."