Muğla’nın Milas ile Bodrum ilçelerinde Ağaoğlu – Net Holding A.Ş. ortaklığıyla 4 milyon 500 bin metrekare alanda inşa edilecek olan 30 bin kişi kapasiteli tatil köyüne verilen “ÇED olumlu raporu” geçtiğimiz ay Danıştay tarafından iptal edilmişti. Yaşanan gelişmenin ardından Milas Belediyesi de Ağaoğlu’na verilen inşaat ruhsatlarını iptal etme kararı aldı.

ÇED RAPORUNA İTİRAZ EDİLDİ

MUÇEP’ten Umay Karabaş, 11 Ocak 20223 tarihinde ÇED Olumlu kararının yürütmesinin, mahkeme tarafından durdurulduğunu belirterek, “ÇED olumlu kararı olduğu için Milas Belediyesi’nce ruhsat düzenlenebilmişti. Yürütmeyi durdurma gelince ruhsatların iptali için hukuki sorumluluk doğmuş oldu. Belediye’ye derhal dilekçe verip henüz iptal edilmediyse ruhsatların iptalini ve varsa öbür ruhsat işlemlerinin de durdurulmasını talep ettik. Gelen yanıtta, ruhsatların iptal edildiğini sevinçle öğrendik. Bu durumda herhangi bir inşaat faaliyetinin başlamasının önüne geçilmiş oldu” şeklinde konuştu.

İYİ Parti'nin "Kızılay’ın çadır satışı araştırılması" önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi İYİ Parti'nin "Kızılay’ın çadır satışı araştırılması" önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi

AĞAOĞLU PROJESİ

Proje ile 9 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki bir alanın 4 milyon 454 bin 395 metrekaresi yapılaşmaya açılması bekleniyordu. 25 ayrı bölümden oluşan 3 bin 683 konut, 230 odalı golf oteli, 505 odalı SPA oteli, 255 odalı apart ve 510 odalı bir grand oteli kapsayan projede ayrıca altı adet günübirlik tesis, bir adet golf sahası, altı adet ticaret merkezi, otoparklar, yüzme havuzları, su oyunları alanları, AVM, spor salonları, okul ve sağlık birimleri gibi onlarca bina ve tesis inşa edilmesi planlandı. Ayrıca projede 8 yapay göl de bulunuyor. Burada en az 30 bin kişinin yaşaması planlanıyor.