Mike Tyson yıllar sonra ringlere geri döndü

Yıllar sonra ringlere dönen eski ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson gösteri maçında genç şampiyon Roy Jones ile berabere kaldı.Efsane boksör Mike Tyson, yıllar sonra yeniden ringe çıkarak...

SPOR 29.11.2020 - 23:27 29.11.2020 - 23:27 Dokuz8 Haber

Yıllar sonra ringlere dönen eski ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson gösteri maçında genç şampiyon Roy Jones ile berabere kaldı.

Efsane boksör Mike Tyson, yıllar sonra yeniden ringe çıkarak 4 farklı siklette şampiyon olan Roy Jones ile berabere kaldı.

TYSON DAHA AGRESİFTİ

Eski ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson ile 4 farklı sıklette şampiyonluk yaşayan Roy Jones ABD'nin Los Angeles kentindeki Staples Center'da düzenlenen müsabakada karşı karşıya geldi. İki eski boksör arasında ikişer dakikadan yapılan 8 rauntluk maç beraberlikle sonuçlandı. İkişer dakikalık 8 raunttan oluşan maçta Tyson daha agresif olan taraf oldu.Son olarak 2005'te ringe çıkan 54 yaşındaki Tyson, iki yıldır dövüşmeyen 51 yaşındaki Roy Jones karşısında daha agresif gözükse de iki boksörün birbirlerini yaralamaktan kaçındığı gösteri mücadelesi beraberlikle sona erdi.

EN GENÇ AĞIR SİKLET ŞAMPİYONU

Kariyerinde 44'ü nakavt olmak üzere 50 galibiyet ve 6 yenilgisi bulunan Tyson, 1986'da 20 yaşındayken karşılaştığı Trevor Berbick'i nakavt ederek "en genç ağır sıklet şampiyonu" unvanını almıştı. Jones'un ise kariyeri boyunca 47'sini nakavtla kazandığı 66 galibiyeti ve 9 mağlubiyeti bulunuyo

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@