MHP'li Büyükataman: "Genel başkanımız kimseyi tehdit etmez"

Devlet Bahçeli'nin Alparslan Türkeş etkinliğinde çıkan kavga nedeniyle Mansur Yavaş'ı suçlamasının ardından gelen tepkilere dair konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Bilinmesi gereken husus Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir" dedi.

SİYASET 01.12.2021 - 13:24 01.12.2021 - 13:31

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili sözlerine yönelik açıklamada bulundu.

Büyükataman, Bahçeli'nin sözlerinin tehdit olmadığını savunarak, "CHP'nin sözcülerine ağızlarından çıkan sözlere hakim olmalarını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

"BELEDİYE BAŞKANI SIFATLI BİR KENDİNİ BİLMEZİN..."

DHA'nın aktardığına göre, Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, Bahçeli'nin Yavaş ile ilgili açıklamasına ilişkin şunları kaydetti:

"Şehrin çözüm bekleyen sorunlarına odaklanmak yerine camiamız üzerinde hesaplar yapan, kumpaslar peşinde koşan Belediye Başkanı sıfatlı bir kendini bilmezin MHP aleyhine olan faaliyetlerinden, her kirli tezgahta bu parmağın yer aldığından haberdar olduğumuzun bilinmesinde fayda vardır. Bu kapsamda Sayın Genel Başkanımızın partimizin grup toplantısının ardından sarf ettiği sözler üzerinden 'tehdit' yaygarası koparıp haddini aşan sözler söylemeye kalkan ve Belediye Başkanlarının arkasında olduklarını söyleyen CHP'nin sözcülerine ağızlarından çıkan sözlere hakim olmalarını tavsiye ediyoruz. Bu Belediye Başkanının ve onun partimize yönelik rezil kumpaslarının arkasında olduklarını zaten biliyoruz."

"CHP YÖNETİCİLER YARIM AKILLARINI KENDİLERİNE SAKLASINLAR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bahçeli'ye yönelik sözlerine tepki gösteren İsmet Büyükataman, Devlet Bahçeli'nin kimseyi tehdit etmeyeceğini söyleyerek, şöyle devam etti:

"CHP'yi PKK'nın oyuncağı haline getirmeyi akıllı bir siyaset zanneden Kılıçdaroğlu'nun Sayın Genel Başkanımızın sözleri için 'Akıl alır gibi değil' demesi hükümsüzdür. Sayın Genel Başkanımıza sınırlar belirlemeye kalkan aklı kıt CHP yöneticilerinin yarım akıllarını kendilerine saklamalarında kendileri adına fayda vardır. Partimize ve ülkücü-milliyetçi hareketin kutsallarına yönelik suiistimal, saldırı, kumpas her nereden ve kimden gelirse gelsin, tarihin bize yüklediği sorumluluklar çerçevesinde cevap vereceğimizin, bunları ifşa edeceğimizin bilinmesinde fayda vardır. Herkes haddini bilmeli ve yetkilerinin hududunun farkında olmalıdır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli husus da Sayın Genel Başkanımızın, ülkücü kimliğinin gereği olarak kimseyi tehdit etmeyeceğidir."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, Ankara'da düzenlenen ve Ülkü Ocağı üyeleri tarafından yapıldığı ileri sürülen saldırıyla gündeme gelen Alparslan Türkeş'i anma toplantısına ilişkin basın mensuplarının yönelttiği soruya, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" yanıtını vermişti.

Bahçeli’nin açıklamalarının ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, siyasi açıklamalara yanıt vermeyeceğini belirtmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST