Aliağa Belediyesi'nin "denk bütçe" için 28 taşınmazı 60 milyon lira bedelle sattığı geçen yıl, "temsil" giderlerinin 23 milyon lira olduğu ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Mithat Sancar: "Ukrayna'da barış güvercini, Ortadoğu'da ve ülkede savaş şahini" Mithat Sancar: "Ukrayna'da barış güvercini, Ortadoğu'da ve ülkede savaş şahini"

İzmir Aliağa Belediyesi'nin denetim raporu açıklandı. Meclis toplantısında görüşülen raporda, MHP’li Serkan Acar’ın yönettiği belediyenin bir önceki yıl 225 milyon lira olan borçları yükselerek 281 milyon liraya ulaşırken kurumun borçlanma limitlerinin 110 milyon lira aşıldığı tespit edildi.

TEMSİL GİDERİ 23 MİLYON LİRA

MHP’li başkan Acar’ın, tasarruf için hiçbir hamlede bulunmaması dikkat çekti. Bütçesini denkleştirmek için geçen yıl 28 ayrı taşınmazını 60 milyon lira bedelle satan Acar, buna karşın temsil, tanıtım ve ağırlama gibi özel kalem adı altındaki faaliyetlere 23 milyon lira harcadı.

ESKİ BAKAN PAKDEMİRLİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEĞE 120 BİN LİRA

Cumhuriyet’ten Erman Şentürk'ün haberine göre raporda en dikkat çeken nokta ise eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir dizi etkinlik oldu. "Damızlık Koyun Üretim Merkezi" projesi için düzenlenen imza törenine ev sahipliği yapan Başkan Acar’ın, Pakdemirli’nin de katıldığı iki ayrı programda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için belediyenin kasasından yaklaşık 120 bin lira harcadığı ortaya çıktı.