MHP'li belediyeden Kırgızistan'da 5 milyonluk kreş ve anaokulu

MHP'li Etimesgut Belediyesi, Kırgızistan'ın Narın şehrine tam 5 milyon 120 bin TL'ye kreş ve anaokulu yaptıracak.Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bil...

GÜNDEM 11.06.2021 - 09:13 11.06.2021 - 09:13

MHP'li Etimesgut Belediyesi, Kırgızistan'ın Narın şehrine tam 5 milyon 120 bin TL'ye kreş ve anaokulu yaptıracak.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre belediye, Kırgızistan'ın Narın şehrine kreş ve anaokulu yapımı için 26 Nisan’da bir ihale düzenledi. İhaleye, sadece iki kişi katıldı. İhaleyi 5 milyon 120 bin TL teklif veren Ali Serdar Tezce’nin aldığı ve MHP’li belediye ile 18 Mayıs tarihinde sözleşme imzaladığı açıklandı. Belediye, iki katlı kreş ve anaokulu binasının yılsonuna kadar tamamlanmasını istedi.

BİR KREŞ İNŞASI DAHA GÜNDEMDE

2018 yılında Kırgızistan’a resmi ziyarette bulunan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kırgızistan Narın şehri yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Etimesgut Belediyesi’nin Narın’da bir kreş inşa etmesi gündeme geldi.

"KARDEŞLİĞİMİZİN BİR NİŞANESİ OLARAK..."

MHP’li Belediye Başkanı Demirel, “Kırgız balalar için kreş yapmayı çok istediğini” belirterek, “İlçemizde birçok kreş açarak, yavrularımıza okul öncesi eğitim veriyoruz. Kardeş şehrimiz Narın’daki balalarımız için de kardeşliğimizin bir nişanesi olarak bir kreş açmak istiyoruz” dedi. 2018 yılındaki ziyarette MHP'li Demirel, Narın’da kurulacak kreş için yer de baktı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@