MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp'e düzenlenen operasyondan bir gün önce haberdar olmadıklarını söyleyerek, "çocuğa cinsel istismar" suçundan tutuklanan Kayaalp'e ilişkin olarak Yalçın, "Fesih açıklaması yapmadan bizzat teşkilatlarımız içinden bize bu bilgiler geldi" diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kendilerine devlet içinde bilgi gelmediğini söyleyerek, bilginin teşkilat içinden geldiğini açıkladı.

"KILI KIRK YARARAK İNCELEDİK"

Haftalık Covid-19 tablosu: Vaka sayısında büyük artış Haftalık Covid-19 tablosu: Vaka sayısında büyük artış

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Yalçın şöyle konuştu:

"Ben size olayın tamamını anlatayım. Ben fesih açıklaması yapmadan tam 1 hafta önce bizzat teşkilatlarımız içinden bize bu bilgiler geldi. Bunları yazanlar MHP geleneğini hiç mi bilmiyor? Bizim teşkilat olarak kendi içimizde de bir istihbari yapımız vardır. Çok kuvvetli bir iç teşkilat yapımız vardır. Biz bunları herkesten önce duyarız. Bu iftiraları atanlar biraz MHP'yi tanısınlar. Hemen bu vahim iddiaları inceledik. İftira olabilir diye kılı kırk yardık. O yüzden incelememiz biraz sürdü."

"GEREĞİNİ YAPTIK"

Yalçın, fesih kararını MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin verdiğini de belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin bu tür vakalarda sıfır tolerans talimatını size iletmiştim. Kendi içimizden de biri olsa kadına ve çocuğa şiddet varsa, en ufak cinsel taciz hele ki cinsel istismar varsa asla affetmiyoruz. MHP'nin duruşu budur Nagehan Hanım. Bizden biri de olsa kadına şiddet ve cinsel istismara bulaşmış kişileri yargıya teslim etmek bizim insanlık vazifemiz. Bu olayda da iddiaların doğru olduğunu tespit edince Sayın Genel Başkanımızın kesin emriyle gereğini yaptık. Hemen fesih işlemini gerçekleştirdik. Sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi bu tür vakalarda hadisenin üstünü örtme gayreti çok yaşanıyor. Biz asla üstünü örtmedik, bizden biri de olsa hiç kimseyi kayırmadık."