Meteoroloji, Van ve Hakkari için öğle saatlerinden itibaren sağanak yağış uyarısında bulundu. 

Gözden kaçırmayın

Adalet Bakanlığı, Avrupa Konseyi raportörlerine Osman Kavala’yı ziyaret etme izni vermedi Adalet Bakanlığı, Avrupa Konseyi raportörlerine Osman Kavala’yı ziyaret etme izni vermedi

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Van ve Hakkari’de öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olmasının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Yağışların Van ve çevreleri ile Hakkâri’nin kuzeyinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle doğulu ve kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor. Van Gölü’nde; parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Van ve çevreleri ile Hakkari’nin kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.