Meteoroloji saat 11.00 ile 21.00 arası 16 il için yoğun yağış uyarısı yaptı, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelanlara karşı tedbir alınmasını istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre bugün (14 Haziran) 11.00 civarı yurdun iç kesimlerinde gök gürültülü sağanağın, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Antalya'nın iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısı ve kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Sağanağın Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl'de saat 21.00'e kadar yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

meteorolojiii

Kılıçdaroğlu, İBB'nin Feshane'deki restorasyon çalışmasını inceledi Kılıçdaroğlu, İBB'nin Feshane'deki restorasyon çalışmasını inceledi

Yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.