Meteoroloji uyardı: 6 bölgede sağanak yağış var

Türkiye’nin altı bölgesinde bugün sağanak yağış bekleniyor. Marmara’nın batısı, Kıyı ve Güney Ege ile Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Güney Ege kıyılarında çok kuvvetli yağış var. Sıcaklık, Marmara ve iç Ege'de 3-5 derece azalacak.

TOPLUM & YAŞAM 04.12.2021 - 08:03 04.12.2021 - 08:04

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmelere göre; Türkiye geneli parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Özellikle yurdun Batı kısımlarında yağışların etkili olması bekleniyor. Yağışların Marmara’nın batısı, Kıyı ve Güney Ege ile Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli, Güney Ege kıyılarında çok kuvvetli, Muğla çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde yer yer şiddetli ve aşırı olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞÜYOR

Hava sıcaklığı Marmara ve İç Ege'de 3 ila 5 derece azalacak, diğer bölgelerinde kaydadeğer bir değişiklik olmayacak. Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST