Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Nisan hava durumu raporunu yayınladı. Rapora göre, yurt genelinde sağanak yağış ve kuvvetli fırtına bekleniyor. İstanbul'da da etkisini artıran sağanak yağışın, Cuma gününe kadar sürebileceği bildirildi.

Gözden kaçırmayın

Bahçeli: "NATO'dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır" Bahçeli: "NATO'dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır"

KARADENİZ'İN BAZI KESİMLERİ İLE DOĞU ANADOLU'DA ÇIĞ RİSKİ

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz ile Çankırı, Eskişehir ve Ankara'nın kuzeyi, Ardahan, Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Elazığ çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul çevreleri ile Sinop ve Samsun’un iç kesimleri ve Amasya’nın batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğu kaydedildi.