Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerinden kente gelerek Mersin’deki okullara kaydını alan öğrencilere yönelik kırtasiye malzemesi desteği başlattı.

Ekipler, içerinde kalem, silgi, defter, boya, cetvel gibi temel kırtasiye malzemelerinin yer aldığı çantaların dağıtımına başladı.

DAĞITIMLAR, İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE OLMAK ÜZERE 3 BÖLÜMDE TAMAMLANACAK

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Büyükşehir olarak kente gelen depremzedelerin her alanda yanlarında olmaya çalıştıklarını belirterek, “Yaşanan deprem felaketinden sonra ilk olarak deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımıza temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunmuştuk. Onun ardından psikososyal alanda destekte bulunduk. Sınava hazırlanan öğrencilerimiz de bizim 10 ilçemizde 18 kurs merkezimizde şu anda 172 öğrencimizi sınava hazırlıyoruz. Bunların yanında şimdi de ilimize gelen ve nakil işlemlerini tamamlamış öğrencilerimize kırtasiye desteğinde bulunacağız. Bunun için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüştük ve sayıları tespit ettik. Bunları ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde üç bölüme ayırarak dağıtımlarımızı tamamlayacağız” dedi.

“MERSİN’E NAKİLLERİNİ ALAN ÖĞRENCİ SAYILARIMIZI TESPİT ETTİK”

Kırtasiye malzemesi desteği almak isteyen öğrencilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmadığını, Büyükşehir’in bu konuda koordineli çalışarak her öğrenciyi tespit etmeye çalıştığını vurgulayan Karakuş, “İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüşerek deprem bölgesinden Mersin’imize nakillerini alan öğrenci sayılarımızı tespit etmiştik ve hiçbir başvuruya gerek kalmadan bizler direkt okullarda öğrencilerimize dağıtımlarını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ARAÇ GEREÇLERİ TEMİN ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

CHP Onikişubat İlçe Başkanı: Karanfil Sitesi'ne hangi kafa neye dayanarak önce ağır hasar verip sonra hafif hasara çeviriyor? CHP Onikişubat İlçe Başkanı: Karanfil Sitesi'ne hangi kafa neye dayanarak önce ağır hasar verip sonra hafif hasara çeviriyor?

Büyükşehir’in deprem bölgelerinden kente gelen vatandaşlara yönelik hizmetlerini de sürdüreceğini kaydeden Karakuş, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin sadece sınavlarda yanlarında olmuyoruz. Sınavın yanında psikososyal alanda da desteklerimizi sunuyoruz. Gerekli olan araç gereçlerini de temin etmeye çalışıyoruz” dedi.