Merkezefendi Belediyesi’nce Merkez Kütüphane’nin çatısına kurulan Güneş Enerji Santrali, tasarruf sağlamaya devam ediyor. Binanın elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak için yerleştirilen ve yaklaşık 900 metrekarelik alana kurulan güneş panellerinde toplam 224 panel ve 3 invertör (güç çevirici) bulunuyor. Üretilen enerji, Merkez Kütüphane’de kullanılıyor.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü, görevi kötüye kullanmaktan yargılanacak Pamukkale Üniversitesi Rektörü, görevi kötüye kullanmaktan yargılanacak

Bütçeyi doğru kullanarak elektrikten tasarruf sağladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da projeye ilişkin şunları kaydetti:

“Gençliğin enerjisiyle bütünleşen Merkez Kütüphane'mizin çatısına inşa ettiğimiz Güneş Enerjisi Santrali’mizle, kendi elektriğimizi üretiyoruz. Yenilenebilir enerji yatırımlarımız ve çevre dostu projelerimizle gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adalet Mahalle’mizde hizmet veren ve konumu nedeniyle tüm gün güneş gören Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’mizin çatısına kurduğumuz güneş enerji panellerimiz ile tasarruf sağlamayı sürdürüyoruz. Üretmiş olduğumuz enerjiyle Merkez Kütüphane’mizin ihtiyacını karşılıyoruz.”