Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın net rezervi 8 Temmuz haftasında 6,1 milyar dolara geriledi. Net rezervlerde 2002 Nisan'dan beri en düşük seviye görüldü. Brüt rezervler 100 milyar doların altına geriledi.

Ayçiçeği üreticisinin gözü ayçiçeği alım fiyatlarında: 16 civarında bir fiyat ancak bizi tatmin eder Ayçiçeği üreticisinin gözü ayçiçeği alım fiyatlarında: 16 civarında bir fiyat ancak bizi tatmin eder

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıverilerine göre, 8 Temmuz haftası itibariyle net rezervler 6,1 milyar dolar olarak kaydedildi. Bir önceki hafta da 20 yılın en dibine inen net rezervler 7,5 milyar TL olarak gerçekleşmişti.

TCMB'nin brüt rezervleri ise aynı hafta itibariyle 98,7 milyar dolar. Brüt rezervler önceki hafta 100,9 milyar dolardı. Swap hariç net rezervi geçtiğimiz hafta -54,8 milyar dolar oldu. Bu miktar önceki hafta -54,3 milyar dolardı.

DÖVİZ MEVDUATLARI DA DÜŞTÜ

Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatları, 8 Temmuz haftasında 1,1 milyar dolar azaldı. Döviz mevduatları toplamda 208,8 milyar dolar oldu. Döviz mevduatları parite etkisinden arındırıldsığında ise artış kaydedildi.

Yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatı 8 Temmuz haftasında 1,5 milyar dolar arttı. Bu veri setine göre gerçek kişilerin döviz mevduatları 593 milyon dolar, tüzel kişilerde ise 923 milyon dolar arttı.