Merkel: İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede artan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” açıklamasında bulundu.Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün ya...

DÜNYA 08.10.2020 - 21:11 08.10.2020 - 21:11 Dokuz8 Haber

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede artan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” açıklamasında bulundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün yaptığı açıklamada ülkede artan vaka sayılarına ilişkin konuştu. Merkel, yarın 11 büyükşehrin belediye başkanları ile bir araya geleceğini ve büyük kentlerde virüsün yayılmasını önlemek için alınacak yeni önlemleri konuşacaklarını açıkladı.

"İLKBAHAR AYLARINDAKİ GİBİ BİR DURUM YAŞANMASINI İSTİYORUM"

Başbakan Merkel, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız. İlkbahar aylarındaki gibi bir durum yaşanmasını istemiyorum" ifadelerini kullandı. Karantina döneminde çok sayıda iş yerinin zor zamanlar yaşadığını hatırlatan Merkel, salgına karşı herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

"ALMANYA'DA VAKA SAYISI 10 BİNE KADAR ÇIKABİLİR"

Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan uyarıda ise, Almanya'da vaka sayısının günde 10 bine kadar çıkabileceği belirtildi. Almanya’da toplam vaka sayısı 312 bin 908’e, toplam can kaybı ise 9 bin 664’e ulaştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@