7. Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında yerel sanatçıların ‘Bir Arada’ adlı kolektif resim ve heykel sergisi sanatseverlerle buluştu. İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde açılan sergide 18 yerel sanatçının 54 eseri bulunuyor.

Yerel sanatçıların katkılarıyla açılan sergiyi gezen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Şenliğimizin bugün son günündeyiz. Dolu dolu bir şenlik geçiriyoruz. Kültür kenti Menteşe’mize yakışan bir şenlik oluyor. Tabii bu şenliğimiz, sanatçıların katkı ve katılımları ile değer kazanıyor. Gördüğüm kadarıyla eserlerin hepsi birbirinden harika. Birazdan sergiyi hep beraber gezeceğiz. Sanatçılarımıza, şenliğimize katkılarından dolayı teşekkür ediyor, sanat hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Ceyhan Belediyesi ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyelerini ulaştırıyor Ceyhan Belediyesi ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyelerini ulaştırıyor

Konuşmaların ardından sergi, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak ve sanatseverlerce birlikte gezildi. 

Yerel sanatçıların 54 eserinden oluşan sergi sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.