Menderes Belediyesi, 2022 yılında 5 bin 800 sokak hayvanın tedavisi ve kısırlaştırmasını yaptı. Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Bizlere en çok ihtiyacı olan can dostlarımızın daima yanlarında olacağız” dedi.

Yapılan çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, geçtiğimiz yıl toplamda 5 bin 800 sokak hayvanına dokunduklarını belirterek “Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizin özverili çalışmaları sonucu can dostlarımızın yanlarında oluyoruz. Bin 300 kedi ve bin 115 köpek olmak üzere toplamda 2 bin 415 can dostumuzun kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştirdik” dedi.

Kısırlaştırmanın yanı sıra, aşılama, tedavi gibi işlemlerin de yapıldığını aktaran Özkan, “Sokaktaki can dostlarımız için almamız gereken en gerekli önlemlerden biri kısırlaştırma. Ancak bunun yanı sıra kısırlaştırmaya gelen ayrıca hasta, yaralı, aşılanması gereken sokak hayvanlarımızın da bakımlarını yaparak yanlarında oluyoruz. Bu bağlamda, toplam 5 bin hayvanımızın tedavisini yaparken, 3 bin 500 can dostumuzun da aşılamalarını yaptık” diye konuştu.

CAN DOSTLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Özkan, can dostların ihtiyaçları ve tedavileri doğrultusunda daima yanlarında olacaklarını belirterek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bizler Menderes Belediyesi olarak, sokaktaki can dostlarımızın yaşadıkları zorlukların ve sıkıntıların farkındayız. Bu anlamda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Can dostlarımızın dün olduğu gibi, bugün de yarın da yanlarındayız”

Efes Selçuk Ramazan’da dayanışmayı büyütüyor Efes Selçuk Ramazan’da dayanışmayı büyütüyor