Başkan Vekili Özkan, kadınların gününü kutlayarak çiçek dağıttı. Özkan, şunları söyledi:

“Bu anlamlı günü içimiz buruk bir şekilde kutluyoruz. Deprem bölgelerindeki yaralarımızı sarmak için canla başla çalışan mücadele veren gece gündüz demeden sahada olan, meslek profesyonellerine ve gönüllü kadın vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyor, onların da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Deprem bölgelerindeki kadınlarımızın yaralarını sarmak için tüm imkan ve olanaklarımızı ilk günden bu yana devam ettiriyoruz. Çabamız ve amacımız bir nebze olsun deprem mağduru tüm vatandaşlarımızı bilhassa kadın ve çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek, o acı dakikaları unutturabilmektir.

Maalesef ülkemizde son yıllarda daha çok kendini gösteren bir eğilimle kadına yönelik şiddet haberlerine tanıklık etmekteyiz. Türkiye’nin 100. yılına doğru giderken bu imaj asla bize yakışmamakta. Bir ülke, özellikle bizim gibi her anlamda farklı zenginlikleri olan, Kurtuluş Savaşı gibi birçok zorlu savaşı kadınlarının desteği sayesinde kazanmış bir millet olarak her türlü kadına şiddet olayları ülkemizin gelecek ve aydınlık yüzyılına yakışmıyor. Biz Menderes Belediyesi olarak eşitlikçi bir anlayışı benimsiyor, kadın çalışma arkadaşlarımız ile omuz omuza ortak akıl eşliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Menderes Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi ile de ilgili bilgi veren Özkan, şunları kaydetti:

“Kadınlarımızın her anlamda yanlarındayız. Kadın dayanışma merkezimizin kapıları tüm kadınlarımıza özellikle şiddet mağduru kadınlarımıza sonuna kadar açıktır. İhtiyaç halinde belediyenin tüm imkanları ile kadınlarımız ve şiddet mağduru kadınlarımızın yanlarındayız. Yaşamın her alanında olan üreten, çabalayan hayatımıza farklı değerler katan, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum.”