Ankara kulislerinde konuşulduğu belirtilen "Nureddin Nebati'nin yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Mehmet Şimşek getirilecek" iddiası, Şimşek'e yakın kaynaklar tarafından yalanladı ve "Dedikodudan ibaret" denildi.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeniden bakanlık görevini üstleneceği iddiası ile ilgili Şimşek'e yakın kaynaklardan yanıt geldi ve "Dedikodudan ibaret" yorumunu yaptı.

"DEDİKODUDAN İBARET"

Cumhuriyet'ten Rabia Azra Sözcü'ye konuşan Mehmet Şimşek'e yakın bir kaynak, "Bunlar tamamen dedikodudan ibaret. Mehmet Bey, Doha, Londra, New York ve Paris merkezli uluslararası fon ve yatırım bankalarını yönetiyor. Dolayısıyla çok yoğun, gündeminde siyaset yok" dedi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: Bunun adı vatana ihanettir Kılıçdaroğlu: Bunun adı vatana ihanettir

"Mehmet Şimşek'in bakanlık teklifine cevabı ne olur?" sorusuna ise "Bakanın zaten kendi işleri var. Dedikodu kelimesi burada çok önemli çünkü birileri sürekli bir şeyler uyduruyor. Kendi programı zaten yeterince dolu" yanıtı verildi.

NE OLMUŞTU?

Ekonomi yazarı Erdal Sağlam önceki gün katıldığı bir televizyon yayınında şu ifadeleri kullanmıştı:

"İki gündür bir laf dolaşıyor. Nureddin Nebati'nin gidip Mehmet Şimşek'in geleceği söyleniyor... Mehmet Şimşek istemiyor ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var."