Mehmet Metiner'den AKP'ye eleştiri: Kibir, böbürlenme ve milletle inatlaşma sorunu var

Yeni Şafak yazarı, eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, bugünkü yazısında AKP yöneticilerine sert eleştiriler yöneltti, "AK Parti’de her düzeyde ciddi bir kibir-böbürlenme sorunu var" diye yazdı.

SİYASET 20.07.2021 - 09:59 20.07.2021 - 10:11

Mehmet Metiner, bugün Yeni Şafak'ta yayınlanan yazısında, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "kibirlenme-böbürlenme, milletle inatlaşma" sorununa dikkat çekerek, bu sorunun her düzeyde biçimde görüldüğünü ifade etti. "Dahası ve en fenası, bu kibir dolayısıyla milletle inatlaşma da var. Bu her iki sorun milleti fena halde rahatsız ediyor" diyen Metiner, Erdoğan’ın uyarılarına ayakta alkışlayanların kendilerine çeki düzen vermediğini de sözlerine ekledi. Metiner'e göre, bu durum 2023 seçimlerinde sıkıntı yaşatabilir.

"MİLLETLE İNATLAŞMAK"

“AKP siyaseti bu iki hastalıklı unsurdan hızlıca temizlenmelidir" diye konuşan Mehmet Metiner, yazısını şöyle sürdürdü: "Bulundukları ilçede veya ilde kendini devlet-hükümet gibi gören, devlet-hükümet adına görevli herkese de emrindeki memurlar gibi bakan, milletle hemhal olmayan, özellikle de milletin yoksul-gariban evlatlarıyla ilgilenmeyen, AK Parti’yi bugünlere taşıyan hasbilere karşı dışlayıcı davranmakta beis görmeyen, ‘küçük olsun benim olsun!’ anlayışıyla hareket edip partiyi küçülten unsurlar AK Parti’ye ziyadesiyle zarar veriyorlar. Milletin istemediği isimleri ‘Biz uygun gördük!’ diyerek dayatmak, ‘Milletle inatlaşmak’ anlamına gelir. Ak Parti siyasetinin varlık nedeni olan, milletin istediği isimlerle yol yürümek ve milletin adamlarını baş tacı etmek ilkesi zinhar ihmal edilmemelidir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@