Meclis'te koronavirüs vaka sayısı 37'ye yükseldi

Meclis'te koronavirüs vaka sayısı 5'i milletvekili olmak üzere 37'ye yükseldiği aktarıldı.Meclis'te koronavirüs vaka sayısının 5'i milletvekili olmak üzere 37'ye yükseldiği belirtildi. Vakal...

GÜNDEM 17.07.2020 - 17:45 17.07.2020 - 17:45

Meclis'te koronavirüs vaka sayısı 5'i milletvekili olmak üzere 37'ye yükseldiği aktarıldı.

Meclis'te koronavirüs vaka sayısının 5'i milletvekili olmak üzere 37'ye yükseldiği belirtildi. Vakalardan 4'ü milletvekili olmak üzere 20 kişinin tedavisinin tamamlandığı ifade edildi.DHA'da yer alan habere göre, Çarşamba günü 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü nedeniyle Meclis'te düzenlenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı anma töreni öncesi Meclis'te yoğun bir test programı uygulandı. Bu testler sonucunda 2 yeni vaka tespit edildi.

TOPLAM 10 BİN TEST YAPILDI

Meclis'te toplamda şu ana kadar yapılan test sayısı 10 bine ulaşırken, tespit edilen yeni vakalarla toplam vaka sayısının 5'i milletvekili olmak üzere 37'ye yükseldiği kaydedildi. Vakalardan 4'ü milletvekili olmak üzere 20'sinin hastanelerde tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği belirtildi.AKP Milletvekili Vedat Demiröz ile HDP'li Pero Dündar, Nuran İmir ve Mensur Işık'ın tedavilerinin tamamlandığı bildirildi. Koronavirüse yakalanan AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nun ise yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü belirtildi. Tedavi sırasında özellikle nefes alma sorunu nedeniyle yoğun bakıma alınan Akbaşoğlu'nun sağlık durumunun iyiye gittiği de ifade edildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@