Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, ilk açıklamasında, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak temel amacımız fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir” dedi.Merkez Bankası Başkanı Murat U...

Gözden kaçırmayın

CHP'li Yüceer: Beş gençten biri işsiz CHP'li Yüceer: Beş gençten biri işsiz

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, ilk açıklamasında, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak temel amacımız fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın 16 ay sonra görevden alınmasının ardından yeni başkan olarak atanan eski bakan Naci Ağbal ilk açıklamasında, "19 Kasım 2020 tarihli Para Politikası Kurulu toplantısına kadar mevcut durum ve beklentiler gözden geçirilip, gelişmeler de yakından takip edilerek; oluşacak veri ve değerlendirmeler ışığında gerekli politika kararları alınacaktır" ifadelerini kullandı.

“TEMEL AMACIMIZ FİYAT İSTİKRARI”

Ağbal, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak temel amacımız fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir. Fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacaktır. Para politikasında, şeffaflık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik ilkeleri çerçevesinde iletişim güçlendirilecektir" açıklamasını yaptı.