Matrix'in çekimleri Kubrick nedeniyle uzamış

Matrix'in devam filmlerinin çok uzun sürede çekilme nedeninin ünlü yönetmen Stanley Kubrick olduğu ortaya çıktı.Matrix'in görüntü yönetmeni Bill Pope, devam filmlerin çok uzun sürede çekilme...

KÜLTÜR & SANAT 15.07.2020 - 13:03 15.07.2020 - 13:03

Matrix'in devam filmlerinin çok uzun sürede çekilme nedeninin ünlü yönetmen Stanley Kubrick olduğu ortaya çıktı.

Matrix'in görüntü yönetmeni Bill Pope, devam filmlerin çok uzun sürede çekilmesinin Stanley Kubrick'in kitabından kaynaklandığını açıkladı.

"FİLM ÇEKİMİ İŞKENCEYE DÖNÜŞTÜ"

Bir sinema Podcast'ine konuk olan Matrix serisinin görüntü yönetmeni Bill Pope, devam filmlerinin çok uzun sürede çekilme nedenini açıkladı. İki filmin çekim sürecinin 276 gün sürdüğünü söyleyen Pope, "Wachowskiler, Stanley Kubrick’in yazdığı bir kitabı okumuşlar. Orada da Kubrick ‘Bir oyuncunun canını çıkarmadan ondan doğal bir performans alamazsınız’ diyormuş. O yüzden de 90 tekrar falan alıyorlardı. Gerçekten Stanley Kubrick’i mezarından çıkarıp öldürmek istiyordum" dedi.

"SETTE RAHAT DEĞİLDİK"

Serinin devam filminde herkesin sette gergin olduğunu söyleyen Pope, "Artık özgür değildik. Herkesin gözü üzerimizdeydi. Çok baskı altındaydık. İçten içe filmler hoşuma gitmiyordu. Başka türlü yapmalıydık diye düşünüyordum. Çok fazla çekişme yaşanıyordu, şahsi problemler su yüzüne çıkmıştı ve bunlar perdeye de yansıyordu açıkçası" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@