Maske takmadığı için ceza kesilen kişi koronavirüse yakalandı

Aydın'da maske takmadığı için kendisini uyaran polisle tartışan ve ceza kesilen kişiye koronavirüs teşhisi konulduğu aktarıldı.Aydın’da maske takmadığı için koronavirüs (Covid-19) tedbirleri...

TOPLUM & YAŞAM 17.07.2020 - 14:35 17.07.2020 - 14:35

Aydın'da maske takmadığı için kendisini uyaran polisle tartışan ve ceza kesilen kişiye koronavirüs teşhisi konulduğu aktarıldı.

Aydın’da maske takmadığı için koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında para cezası uygulanan 23 yaşındaki O.A.'ya, bir gün sonra Covid-19 tanısı konuldu.AA'nın aktardığı habere göre dün, Atatürk Kent Meydanı’nda devriye görevinde bulunan polis ekibi, arkadaşıyla birlikte yürüyen O.A.’yı maske takması konusunda uyardı. Uyarı sonrası kısa süreli tartışma yaşanmasının ardından polis O.A.’ya Covid-19 tedbirlerini ihlal nedeniyle para cezası uyguladı. O.A. ise kendisine kaba davrandığını ve cezanın usule uygun olmadığını savunarak polisten şikayetçi oldu.Bir gün sonra evde ateşlenen O.A., Aydın Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Koronavirüs testi pozitif çıkan O.A., hastanede tedavi altına alındı. O.A. ile temasta bulunan polislerin Covid-19 testinin ise negatif çıktığı belirtildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@