Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İçmeler'de yaşanan orman yangınına ilişkin, "Yangın tamamen kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başladı" açıklamasını yaptı. Orman Genel Müdürlüğü ise saat 17.29'da yangının kontrol altına alındığını açıklamıştı. Yangının kopan ağaç dalının elektrik tellerinin birbirine temas ettirmesi sonucu oluşan kıvılcımlar dolayısıyla çıktığı belirlendi.

Marmaris İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede saat 15.30 sıralarında orman yangını çıktı. İçmeler-Turunç yolu üzerinde yerleşim birimlerine çok yakın bölgede başlayan yangının çıkışından hemen sonra olay yerine hava ve kara araçları sevk edildi.

Ekrem İmamoğlu: Sağanak yağışın doğu ilçelerinde etkili olması bekleniyor Ekrem İmamoğlu: Sağanak yağışın doğu ilçelerinde etkili olması bekleniyor

Şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen yangına ilk etapta 7 helikopter ve 5 uçak havadan müdahale etti. Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı uçak, helikopter ve arazözlerin yanı sıra belediye ve itfaiye ekipleri de yönlendirildi.

Sahil Güvenlik unsurları tarafından hava araçlarının su aldığı bölge deniz trafiğine kapatılırken, bölgedeki tekne trafiği kontrol altına alındı. Havadan ve karadan yoğun müdahale sonucu orman yangını kontrol altına alırken, soğutma çalışmaları başlatıldı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Uyguma Oteli'ne de sıçrayan yangının tamamen kontrol altına alındığını ve artık soğutma çalışmalarının başladığını açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü de sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da saat 17.30 itibarıyla yangının kontrol altına alındığı duyurulmuştu.