Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin birçok noktasında yol yapım ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Ekipler gerek kent merkezinde gerekse kırsal mahallelerde prestij cadde uygulaması yaparken sorunlu noktalara da müdahale ediyor.

AMFİ TİYATRO YOLUNDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI 

Turizm sezonu yaklaşırken çalışmalarına hız veren Fen İşleri Müdürlüğü, yaz aylarında kültür sanat faaliyetlerinin ana merkezi olan Amfi Tiyatro'nun da yolu olarak bilinen Hatipirimi Mahallesi 148 Sokak'ta yol ve üstyapı yenileme çalışmalarını tamamladı. Asfalt serimi de yapılan 450 metre uzunluğundaki güzergahta yeşil bant uygulamaları, cep otoparkları, görme engelli yurttaşlar için hissedilebilir yüzey uygulamalı kaldırım, yağmur suyu tahliye hatları ve ızgaralarda süren çalışmalar sona erdi. Peyzaj çalışmaları ise devam eden caddede çift şeritli bisiklet yolu düzenlemesi yapılarak geçen sene yapımı tamamlanan İnönü Caddesi'ndeki bisiklet yoluna bağlantısı sağlandı.

Marmaris Belediyesi ayrıca Armutalan Mehmet Akif Ersoy, Ayhanlar, Süleyman Demirel, Fevzi Çakmak caddeleri ile Hatipirimi 138 Sokak'taki yol yapım ve üstyapı yenileme çalışmalarını da hızla sürdürüyor. İçmeler Atatürk Caddesi’nde sona gelinen çalışmalar Cumhuriyet Caddesi’ni de kapsayacak şekilde genişletilirken Hatipirimi 139 Sokak’ta da yenileme çalışması başlatıldı.