Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "21 Haziran Salı günü saat 20.00'de başlayan ve 4 gün boyunca yüreğimizi yakan, binlerce hektar ormanımızı ve yaban hayatını yok eden yangın, resmi açıklamalara göre nihayet söndürüldü ve soğutma çalışmaları başladı" açıklamasını yaptı.

Tarım Kredi, marketlerindeki ürünlerde yüzde 30 indirime gidilecek Tarım Kredi, marketlerindeki ürünlerde yüzde 30 indirime gidilecek

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından 4 günün sonunda Marmaris'teki yangın ile ilgili bilgi verdi.

Oktay, şu açıklamaları yaptı:

- 21 Haziran Salı günü saat 20.00'de başlayan ve 4 gün boyunca yüreğimizi yakan, binlerce hektar ormanımızı ve yaban hayatını yok eden yangın, resmi açıklamalara göre nihayet söndürüldü ve soğutma çalışmaları başladı.

- Öncelikle yangının söndürülmesinde canını hiçe sayarak alevlerin içine dalan, gece gündüz demeden mücadele eden tüm ekiplere, belediye çalışanlarımıza ve bu süreçte yüreği bizimle atan herkese teşekkür ederim.

- Şimdi Marmaris olarak yeniden ayağa kalkacağız ve bir kez daha hep birlikte yaralarımızı saracağız. Hepimize çok büyük geçmiş olsun.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris yangınında yaklaşık 4 bin 500 hektar alanın yandığını söyledi. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de yangının ilerleme noktalarını tuttuklarını ve soğutma çalışmaları yaptıklarını aktardı. Geçtiğimiz sene çıkan yangınlarda da Muğla'da 50 bin 500 hektar alan yanmıştı.