"Marmara Denizi'nin tamamını Koruma Alanı ilan edeceğiz"

Marmara Denizi'nde müsilaj sorunu artarak devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2021 yılı sonuna kadar Marmara Denizi'nin tamamını 'Koruma Alanı' ilan edeceğiz. Cumhurbaşkanımızı...

EKOLOJİ-ÇEVRE 08.06.2021 - 15:19 08.06.2021 - 15:19

Marmara Denizi'nde müsilaj sorunu artarak devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2021 yılı sonuna kadar Marmara Denizi'nin tamamını 'Koruma Alanı' ilan edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın onayına sunacağız" dedi.

Marmara Denizi'nde müsilaj sorunu artarak devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, Marmara Denizi'nin tamamının 'Koruma Alanı' ilan edileceğini duyurdu. Kurum'un açıklaması şu şekilde:
  • "Bugün balıklarımızı, tüm deniz canlılarımızı, bütün bir ekolojik yaşamı tehdit eden, müsilaj problemini ortadan kaldırmak için, Türkiye'nin en büyük en kapsamlı deniz temizliği seferberliğini, hareketini hep birlikte başlatıyoruz. 2021 yılı sonuna kadar Marmara Denizi'nin tamamını 'Koruma Alanı' ilan edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın onayına sunacağız" diyen Bakan Kurum, "Marmara Denizi'mizi kurtaracağız ve kaderine terk etmeyeceğiz."

Yorumlar (1)
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@