Mardin'de çiftçiler, kesilen elektrikler nedeniyle DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulundu.Mardin’in Kızıltepe, Derik, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinde 14 Mayıs’tan bu yana “çiftçilerin ödenme...

Muğla Menteşe'de lavanta hasadına ve yağ üretimine başlandı Muğla Menteşe'de lavanta hasadına ve yağ üretimine başlandı

Mardin'de çiftçiler, kesilen elektrikler nedeniyle DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mardin’in Kızıltepe, Derik, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinde 14 Mayıs’tan bu yana “çiftçilerin ödenmeyen borçları” gerekçesiyle yüzü aşkın mahalleye elektrik vermeyen Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) hakkında kimi yurttaşlar suç duyurusunda bulundu.

10 MAHALLENİN SAKİNLERİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Aryen Haber'in haberine göre Artuklu ilçesine bağlı 10 kırsal mahallenin yurttaşları sabah saatlerinde Mardin Adliyesi’ne gelerek dilekçelerini savcılığa sundu.Yurttaşlar, DEDAŞ’ın kamu makamlarının verdiği izne dayalı olarak sunulan hizmetlere engel olduğunu kaydetti.

DAHA ÖNCE 26 KİŞİ ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

DEDAŞ yetkilileri hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve elektriklerinin verilmesi talep edildi. Kızıltepe ve Derik’te de daha önce 26 yurttaş DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulunmuş, bunun üzerine mahkeme elektriklerin verilmesi yönünde karar vermişti. DEDAŞ’ın kararı uygulamaması üzerine DEDAŞ Mardin İl Müdürü Mehmet Bulut ifadeye çağrılmıştı.