Ankara'da altyapı eksikliklerini gidermek adına ekonomik ömrünü tamamlayan noktaları belirleyerek yenileme çalışmalarına ağırlık veren ASKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde altyapı seferberliği başlattı.

8 NİSAN'DA İHALEYE ÇIKILDI

ASKİ Genel Müdürlüğü, susuzluk sorunu nedeniyle ilçe halkının yıllardır büyük eziyetler çektiği Elmadağ Merkez ve Hasanoğlan Mahallesi’nin kronikleşen içme suyu sorununa köklü çözüm bulmak için harekete geçti. Projenin ilk adımı olarak çalışma alanına döşenecek duktil boruların alımı için 8 Nisan 2022 tarihinde ihaleye çıkıldı.

ABB BAŞKANI YAVAŞ DUYURDU

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile bölgede yapılacak çalışmalar hakkında şu bilgileri paylaştı:    

“Uzun zamandır bir damla suya hasret kalan Hasanoğlan ve geçtiğimiz yıl su sıkıntısı çeken Elmadağ’ın su sorununu tamamen bitiriyoruz. Sonbahara kadar yapımını bitireceğimiz 22 km’lik içme suyu hattına başladık. 50 bin vatandaşımızı sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşturuyoruz.”

arşiv

22 KİLOMETRELİK HAT DÖŞENECEK

E-ihale; ABB TV, Youtube kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanırken, proje ile Başkent Ankara’nın içme suyunun arıtıldığı İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden Elmadağ ve Hasanoğlan’a sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz şebeke suyu taşınacak.

Ankara-Samsun Karayolu’nun 32’nci kilometresinde yer alan ve şu ana kadar su ihtiyacını kuyu suyuyla karşılayan Hasanoğlan başta olmak üzere Elmadağ ilçesinin birçok noktasında da su hasretini sonlandıracakları müjdesini veren ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, şunları kaydetti:

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1154 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 10 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1154 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 10 kişi hayatını kaybetti

“22 kilometrelik bir içme suyu hattı döşüyoruz. Böylece Hasanoğlan’ı İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden gelen içme suyuna kavuşturacağız. Başkentimizin su sorunlarını teker teker gündemimize alarak çözüyoruz. Kentimizdeki tek bir hemşehrimizin bile susuz kalmaması adına ekiplerimizle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

foto (1)