Alper Baran Esin'in dokuz8TV'de sunduğu Yerel Gündem programına Manisa'dan Gazeteci Hülya Kılınç konuk oldu. Kılınç, dokuz8AKADEMİ'nin İzmir Seferihisar'da gerçekleştirmiş olduğu eğitimim sayesinde teknolojik gelişmeleri işine uygulamaya başladığını dile getirdi.

"İYİ PARTİ İLE İTTİFAK OLMAMASI MANİSA'YI ETKİLEMEYECEK"

Kılınç, dokuz8AKADEMİ'ye teşekkür ettikten sonra Manisa'daki yerel seçim gündemini aktardı. Manisalı Özgür Özel'in CHP Genel Başkanı olmasıyla kentte CHP rüzgarı estiğini belirten Kılınç, "Kentte bir heyecan var. Sadece CHP'liler değil, İYİ Partililer de Altılı Masa'daki diğer partilerde sevindi. Kente gelen CHP'li Ali Mahir Başarır, İYİ Parti ile ittifakın olmaması Manisa'yı etkilemeyeceğini ifade etti. CHP'nin Manisa'da güçlü adayı büyükşehri kazandıracaktır" bilgilerini aktardı.

"ÖZEL'İN MEMLEKETİNE AK PARTİ ÖZEL BÜTÇE AYIRACAK"

Genel seçimlerin ardından yaşanan moral bozukluğunun 'Özgür Özel rüzgarı' ile sonlandığını belirten Kılınç, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ile oy farkı üç bindi. AK Parti kulislerinden öğrendiğimize göre Özel'in memleketi olduğu özel çalışma ve bütçe sunulacak. Kente gelen Ali Mahir Başarır da Özel'in genel başkan olmasıyla oy farkının kapandığını  ve 17 ilçe ile büyükşehri almayı hedeflendiklerini aktardı" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM ÖZEL VE ERDOĞAN ARASINDA GEÇİCEK"
 

Kılınç, Manisa'daki seçim havasının 'Özgür Özel ve Recep Tayyip Erdoğan yarışması' olduğunu belirterek, "İki lider de Manisa'ya ayrıcalık tanıyıp özel bütçe ayıracak" dedi.