Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kamuoyunda geniş yankı uyandıran 6 yaşındaki çocuğun evlilik adı altında cinsel istismarına tepki gösterenlerin iftira ve kumpas ile aileyi linç ettiğini savundu. Çiçek, çocuk istismarını eleştirenlere “Utanın ey haysiyetsizler ”diyerek hakaret etti. 

Vegazete’den Hülya Kılınç’ın haberine göre,  Birgün Gazetesi yazarı Timur Soykan’ın ortaya çıkardığı, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Gümüşel’in kızının altı yaşından itibaren ‘evlilik’ adı altında cinsel istismarına göz yumması olayı kamuoyunda infial yaratmış, toplumun her kesiminden insanlar tepkisini ortaya koymuştu.

“İFTİRA VE KUMPASLA AİLE LİNÇ EDİLİP AŞAĞILANIYOR!”

'Foça' adaşıyla kardeş oldu 'Foça' adaşıyla kardeş oldu

Aile Bakanlığının davaya müdahil olmasının ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün müfettiş görevlendirdiği çocuk istismarı olayında Türkiye ayağa kalkmışken, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Çiçek’ten skandal bir savunma geldi. Çiçek, sosyal medya hesabı Facebook’taki paylaşımında yargıda davası görülen çocuk istismarı olayını yalanladı.  6 yaşında imam nikahı ile evlendirilerek istismara uğrayan H.K.G.’nın yakınlarıyla çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak, olaya tepki gösterenlere hitaben şu cümleleri yazdı “UTANIN LAN HAYSİYETSİZLER! 6 Yaşında evlendirildiği İdida edilen H.K.G’nin asıl evlendiği gün kardeşleri ile çekilen görüntüsü iftira ve kumpas ile linç edilen bir aile aşağılanan inançlı insanlar ve bu iftiralara kanan koca bir Türk milleti iyi ki ahiret var! Resimdeki (sakallı olanı) dayısı.. (Sakalsız olan) kardeşi @furkanmuslu14”

Cevdet Çiçek, çocuk istismarına tepki gösterenlere hakaret içeren paylaşımını bir süre sonra sayfasından kaldırdı.

C1-2