Maltepe Belediyesi, aralık ayı boyunca Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde konser, tiyatro ve sergi gibi sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Maltepe Belediyesi, aralık ayında ücretsiz olarak düzenleyeceği konserler, yetişkin ve çocuk tiyatroları, yeni yıl temalı sanat etkinlikleri, stand up gösterileri ve sergiler ile Maltepeli sanatseverleri konuk etmeye hazırlanıyor. 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ay boyunca devam edecek etkinlikleri kapsamında, İstanbul Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı, ‘Yeni Yıl’ temalı caz konseriyle dinleyicilerle buluşacak. İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı öğrencileri, ‘Beyaz Geceler’ konseriyle Rus bestecilerin eserlerinden seçkiler sunacak. İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi’nin (MÜZDAK) düzenlediği ‘29. İstanbul Türk Müziği Festivali’ kapsamında ise ‘Çölleşen Ruhumuzu Müzikle Yeşertelim’ konseri yapılacak.

MALTEPE BELEDİYE TİYATROSU’NDAN YENİ OYUN

Maltepe Belediye Tiyatrosu’nun ‘At’ isimli tiyatro oyununun prömiyeri, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Macar oyun yazarı Gyula Hay’ın kaleme aldığı, Özdemir Nutku’nun çevirdiği iki perdelik komedide tüm Roma’yı kasıp kavuran bir çılgınlığın hikayesi sahnelenecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ünlü yazar Ray Cooney’in kaleme aldığı, Haldun Dormen’in çevirdiğini ‘Komik Para’ isimli oyunun gösterimini yapacak. Kadıköy Boa Sahne, Özge Korkmaz’ın yazıp yönettiği ‘Mutlu Değilim ama Kahrımdan da Ölmüyorum’ isimli oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Komedyen Yusuf Öztürk ise stand up gösterisiyle sahne alacak.

‘2023’E DOĞRU’ SERGİSİ AÇILIYOR

Etkinlikler çerçevesinde, Bir Grup İnsan’ın ‘2023’e Doğru’ isimli karma sergisi açılacak. İlkem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nün ‘Değerli Umutlar’ isimli sergisi de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

SEKİZ ÇOCUK OYUNU SAHNELENECEK

Tiyatro Fil ‘Can Dostum Kalpcan’, Mavi Kumpanya ‘Yarınlar Umut Dolu’, Dramatik ‘Eğlence Dünyası’, Çizgi Kukla Tiyatrosu ‘Islık Çalan Kırmızı Başlıklı Kız’, Eti Çocuk Tiyatrosu ‘Mutluluk Denince Akla’ isimli çocuk tiyatro oyunlarıyla sahne alacak. Çocuklar için ‘Yılbaşı Şarkısı’, ‘Bal Arısı ve Yaban Arısı’ isimli oyunların da gösterimi yapılacak. 

Mansur Yavaş’tan uygun fiyatlı et açıklaması Mansur Yavaş’tan uygun fiyatlı et açıklaması

Ay boyunca devam edecek etkinlikler, www.maltepe.bel.tr, www.tskm.org.tr ve Maltepe Belediyesi’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.