AFAD’ın şiddetini 7.6, merkez üssünü Kahramanmaraş olarak açıkladığı yeni depremin ardından Malatya’da yine çok sayıda bina hasar gördü. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına yardım eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Acil yardım bekliyoruz. Arama kurtarma ekibi de maalesef enkazın altında kaldı. Şiddetini bilmiyorum ama dün akşamkine yakın şiddette bir depremdi. Şu anda durum felaket boyutunda Malatya’da” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saatlerinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, birçok çevre ilde hissedildi. Sabah saatlerinde yaşanan depremin ardından AFAD’ın şiddetini 7,6 olarak açıkladığı yeni deprem, Malatya’da yine pek çok binanın hasar görmesine neden oldu.

“ARAMA KURTARMA EKİBİ DE MAALESEF ENKAZIN ALTINDA KALDI”

Malatya'da arama kurtarma çalışmalarına yardım eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’daki duruma ilişkin şunları söyledi:

Seçim2023 I TİP, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini 27 Mart’a kadar uzattı Seçim2023 I TİP, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini 27 Mart’a kadar uzattı

“Az önce, dün gece yıkılan binanın yanında yıkılmayan bir bina vardı. Orada enkazdan çıkan insanları taşıdık. Ardından, buradan çekilelim dedik. Burada çünkü bir yıkılmayan bina vardı. Orayı boşalttık. Boşalttıktan yaklaşık 20 saniye sonra bir bina, arama kurtarma yapılan binanın üzerine çöktü. Şu anda, dün akşamki depremden sonra bu son yaşanan depremle birlikte Malatya’daki facianın, felaketin boyutları çok daha arttı. Maalesef, birçok bina daha yıkılmış durumda. Acil yardım bekliyoruz. Arama kurtarma ekibi de maalesef enkazın altında kaldı. Şiddetini bilmiyorum ama dün akşamkine yakın şiddette bir depremdi. Şu anda durum felaket boyutunda Malatya’da.”