MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat saha gözlemleriyle ilgili yaptığı tespitte önemli bir iddiayı dile getirdi. Kulat, önümüzdeki seçimde AKP'lilerin çocuklarının bile AKP'ye oy vermeyeceğini belirterek "Daha önce AKP'ye oy vermeyen ancak bu seçimde oyunu AKP'ye vermeyi düşünen bir Allah'ın kuluna rastlamadım” dedi.

MAK Danışmanlık'ın Başkanı Mehmet Ali Kulat, iktidarın üçte bir oranında oy kaybı yaşadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sağlıkta şiddete karşı 'olağanüstü toplantı' çağrısında bulundu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sağlıkta şiddete karşı 'olağanüstü toplantı' çağrısında bulundu

Özellikle 18-30 yaş arası seçmenin iktidardan rahatsız olduğuna dikkat çeken Kulat Sözcü'ye yaptığı açıklamada "AK Parti yöneticilerinden bazılarının çocukları da artık babalarının partisine oy vermeyeceğini söylüyor. Ben gençlerle özel çalışıyorum. Farklı kademelerde pek çok AK Partili il, ilçe, genel merkez yöneticisi eski ve yeni milletvekilleri de bizzat çocukları için bu serzenişte bulunuyor. 18 -30 yaş grubu seçmen iktidardan rahatsız. Muhalefete de genel bir ilgi var. Bu seçmen çoğunlukla asabı bozuk seçmen" diye konuştu.

BİRİNCİ PARTİ DEĞİL

Kulat, Ankara Masası programında Fatih Atik'e yaptığı açıklamada ise “Şehirlerin varoşları çok mutlu değil. AK Parti'ye daha önce oy veren seçmenlerin 3'te 1'indeki oy kaybını net hissediyorsunuz'' dedi.  Türkiye'yi 8 bölgeli araştırdıklarına dikkat çeken Kulat, şöyle devam etti: “7 coğrafi bölge ve İstanbul. 18-29 yaş grubunda AK Parti hiçbir bölgede birinci parti değil. İller bazında var ama bölgesel olarak yok. Gençler, ciddi şekilde AK Parti'nin politikalarını yeterli bulmuyor."