Madagaskar Devlet Başkanı Rajoeline'ye suikast planı çökertildi

Madagaskar'da Devlet Başkanı Rajoeline'ye suikast planının hayata geçirilemeden çökertildiği, Fransızların da olduğu bazı şüphelilerin gözaltında olduğu açıklandı.

AFRİKA 22.07.2021 - 11:34 22.07.2021 - 11:43 Dokuz8 Haber

Afrika ülkesi Madagaskar'da Devlet Başkanı Rajoeline'ye suikast planının hayata geçirilemeden çökertildiği, olayla ilgili olarak aralarında Fransızların da olduğu bazı şüphelilerin gözaltında olduğu açıklandı.

Karayipler'deki ada ülkesi Haiti'de Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin ay başında suikaste kurban gitmesinin ardından Afrika'nın Hint Okyanusu'ndaki ada ülkesi Madagaskar'da da lider Andry Rajoeline'ye suikast planı hazırlandığı ortaya çıktı.

2 FRANSIZ DA VAR

Savcılık, suikast planının hayata geçirilmesinin önlendiğini ve çok sayıda yabancı ve Malgaş şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Diplomatik kaynakların aktardığına göre, eski Fransa sömürgesi olan ülkede gözaltındakiler arasında 2 Fransız da var.

Haiti Devlet Başkanı Moise'nin suikastı ile ilgili olarak da Kolombiyalı askerler gözaltına alınmış, bunlardan bazılarının ABD'de eğitim gördüğü tespit edilmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@