Maçlarda maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal edenlere para cezası verildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper  Lig maçlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uymayanlara para cezaları verdi.Türkiye Futbol Federasyonu (...

SPOR 14.07.2020 - 23:06 14.07.2020 - 23:06

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper  Lig maçlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uymayanlara para cezaları verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Lig maçlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uymayan kulüplere, yöneticilere, antrenörlere ve futbolculara para cezaları verdi.Kulüplere verilen cezalar şu şekilde:
  • Medipol Başakşehir, Çaykur Rizespor, Hes Kablo Kayserispor ve Yukatel Denizlispor’a talimatlara aykırılık nedeniyle para cezası verildi.
  • Sosyal mesafe kuralı ile maske takma zorunluluğuna uyulmaması gerekçeleriyle Medipol Başakşehir ile Yukatel Denizlispor, 60’ar bin lira para cezasına çarptırıldı.
  • Maske takma zorunluluğu ile protokol tribününde oturma düzenine aykırı şekilde yerleşilmesi gerekçeleriyle Çaykur Rizespor’a 48 bin lira, maske takma zorunluluğuna uyulmaması nedeniyle de Hes Kablo Kayserispor’a 24 bin lira para cezası kesildi.
  • Maske takmayan yöneticilere 4 bin 500, antrenörler ve futbolculara da 900’er lira para cezası verildi.
Para cezası alan yöneticiler, antrenörler ve futbolcular şöyle:
  • Yöneticiler: Serkan Karavin, Hasan Yavuz Bakır, Saffet Kopuz (Çaykur Rizespor), Yusuf Ziya Demsoy (Gaziantep FK)
  • Antrenörler: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Atila Gerin (MKE Ankaragücü), Gabriel Margarit (Gaziantep FK), Tamer Sivrikaya (İttifak Holding Konyaspor)
  • Futbolcular: Daniel Lukasik, Mahmut Akan (MKE Ankaragücü), Ali Turan (İttifak Holding Konyaspor), Aziz Eraltay, Uğur Uçar (Medipol Başakşehir), Özgür Çek, Olcay Şahan (Yukatel Denizlispor)
  • Bu arada, Çaykur Rizespor görevlisi İsmail Tiryaki’ye de sosyal mesafe kuralına uymaması nedeniyle 900 lira para cezası verildiği belirtildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@