Antakya EXPO alanında düzenlenen buluşmada Savaş, alanı ve EXPO’21 Hatay organizasyonunu Flake çiftine anlattı. Savaş, ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla hayat bulan ve 2 milyon 150 bin kişinin ziyaret ettiği EXPO’21 Hatay’ı tüm dünyaya barış gelsin diye yaptıklarını paylaştı. 

Savaş konuşmasının devamında Hatay’ın menfaati için çalıştıklarını belirterek, “Ülkemizin ve şehrimizin faydasına çalışmaya gayret ediyoruz. Öyle olunca insanlar size politik gözle bakmıyor. Hatay’ın menfaati neyse onu yapıyoruz. Partilere göre davranmıyoruz” dedi. 

Büyükelçi Flake ise Suriyeli sığınmacılara ilişkin, “Sığınmacılar konusunda burada sarf ettiğiniz bütün eforlar bizi gerçekten çok etkiliyor. Popülasyonunuzun çok büyük bir kısmını mülteciler oluşturuyor. Ekonominin böyle olduğu bir dönemde sizin üzerinizde büyük bir yük olduğundan eminim” diye konuştu. 

İskenderun'daki depremzede öğrenciler, LGS sınavı ve YKS'ye "yüzen okul"da hazırlanacak İskenderun'daki depremzede öğrenciler, LGS sınavı ve YKS'ye "yüzen okul"da hazırlanacak

Ziyaretin sonunda Savaş, konuklarına Hatay’a özgü hediyeler takdim etti.